corporate

Pina Havuz Teknigi Nedir?

Türk standartı 13661, umumi kullanıma açık yüzme havuzu, terapi havuzu teknik donanım, çalışanların özellikleri ve güvenlik ile ilgili kuralları kapsar. Pina Havuz olarak temel prensip ve hedefimiz yaptığımız işlerde, TS 13661 standartını uygulamaktadır. Konusunda uzman kadromuz çalışmalarını bu doğrultuda yürütür. Pina havuz tekniği, yüzlerce şantiye ve yurtiçi yutdışı binlerce memnun müşteriden edindiğimiz 35 yıllık muazzam tecrübemiz, güçlü kadromuz ve üretici firma olma avantajımız, TS 13661 ile harmanlanmasından oluşmaktadır.

Havuz tekniğimiz özetlemek gerekirse;
1- TS 13661 Filtrasyon ve topaklama Aşaması
2- Dezenfeksiyon Aşaması
3- İşletmeye Destek Aşaması

Sağlıklı ve standarta uygun bir su elde etmek için bu üç aşamayı bir bütün içerisinde ele alınması zorunludur. Herhangi bir adımın eksik kalması başarı ihtimalini ortadan kaldırmaktadır.

"Havuzda 35 yıllık tecrübe."Kümeler

TS 13661 Filtrasyon ve Topaklama /01

"Daha cok Filtre! Yüksek Norm Filtre!"
Havuz suyu arıtma sistemlerinin kalbi Kum filtresidir. Su ne kadar iyi filtre edilirse, isletmede o kadar başarılı olunur. Ts13661 standart, umuma acik havuzlarda Endüstriel tip (Yüksek Norm Filtre) filtrelerin kullanılmasını şart koşar. Aynı çapta evsel filtreye göre ortalama 90-100cm uzun olan norm filtreler neredeyse 2 kati daha fazla kum yatak yüksekliğine sahiptir. Standarta 120cm kum yuksekligi zorunlu tutulmuştur. Bu sayede filtrasyon kalitesi artmaktadır. Aynca Urnuma açık havuzlardan kullanılan TS 13661 hesap yöntemi ve filtre çapı, evsel kullanımda olan havuzlar için olan yöntemden çok farklıdır.Standartın hesap sonucunda, daha büyük filtre çapları kullanılması zorunludur. Topaklama aşamasında, uygun bir dozaj pompası vasıtasıyla demir yada alüminyum tuzlan ile kirlilikleri destabilize edilir. Topaklama filtre aşaması için olrnazsa olmaz bir gerekliliktir.Dezenfeksiyon /02

"Tuzdan Klor! Organik Klor!"
Sağlıklı bir suyun şartlarında bir diğeri ise otomatik çalışabilir, havuz suyuna ait, klor, ph değeri gibi önemli değerleri istenen seviyelerde tutabilecek, insan müdahelesine çok az ihtiyaç duyan bir sistemin varlığıdır. Pina havuz olarak, Tuzlu sudan elektroliz yoluyla üretilen klor gazı methodunu önermekteyiz. Böylelikle işletmenizde kimyasal maliyetleri azaltmakta ve NaCL (Tuz) 'den Klor üretebilmekteyiz. Doğal bir ürün olan tuzdan üretilen "ORGANİK KLOR" hem işletme maliyetlerinizi düşürür hemde sorumlu olduğunuz havuz kullanıcılarının sağlığını korur.İşletmeye Destek /03

"Teslim Sonrası Destek Hizmetleri"
Pina Havuz, sistemin devreye alınmasıyla birlikte asıl sorumluluğun yeni başladığının farkındadır. İşletmeyi bu zor sürece hazırlamak için gerekli eğitim ve bilgilerle ilgili hizmetleri eksiksiz bir şekilde vermek için standartlara sahiptir. İşletme esnasında çıkabilecek sorunlar acil müdahele edebilir. TS 13661'de belirtilen aralıklarla gerekli tüm kontroleri yapar. Tüm bu hizmetler "İşletmeye Destek Paketi" çerçevesinde verilerek sağlıklı bir suyun tesis edilmesindeki son aşamada başarıyla tamamlanmış olur.